Doradztwo podatkowe

Doradztwo podatkowe Łódź

Doradca podatkowy to wolny zawód zaufania publicznego powołany 1 stycznia 1997 ustawą z dnia 5 lipca 1996 r. o doradztwie podatkowym.

Doradztwo podatkowe łódź zgodnie z  art. 3 pkt 1-3 ustawy obejmuje następujący zakres usług:

 • udzielanie podatnikom, płatnikom i inkasentom, na ich zlecenie lub na ich rzecz, porad, opinii i wyjaśnień z zakresu ich obowiązków podatkowych,
 • prowadzenie, w imieniu i na rzecz podatników, płatników i inkasentów, ksiąg podatkowych i innych ewidencji do celów podatkowych oraz udzielanie im pomocy w tym zakresie,
 • sporządzanie, w imieniu i na rzecz podatników, płatników i inkasentów, zeznań i deklaracji podatkowych lub udzielanie im pomocy w tym zakresie,
 • reprezentowanie podatników, płatników i inkasentów w postępowaniu przed organami administracji publicznej i w zakresie sądowej kontroli decyzji, postanowień i innych aktów administracyjnych w sprawach wymienionych w pkt 1.

Potrzebujesz pomocy odnośnie kwestii doradztwa podatkowego dla firmy? Czy wiesz, że w dzisiejszych czasach coraz więcej powstaje firm małych – nawet jednoosobowych?

Prawdą, jest również, że istnieje wiele ulg i przywilejów, które są dostępne tylko dla właścicieli firm, ale nie miałbyś o tym pojęcia, gdyby nie doradztwo podatkowe. Ulgi takie znajdują się w przepisach podatkowych, które niestety podlegają ciągłym przemianom – niejednokrotnie sporym, ale czasem też bardzo subtelnym. To, co było dozwolone rok wcześniej, może już być obecnie cofnięte. Bardzo trudno jest się połapać w tych zawiłościach bez pomocy profesjonalnego doradztwa podatkowego.

Zanim przyjrzymy się, jakie koszta ponosi twój biznes, to musisz wiedzieć, że dzięki pomocy  kancelarii adwokackiej świadczącej usługi doradztwa podatkowego w Łodzi można znacznie je obniżyć i sporo z tych pieniędzy zatrzymać w swojej kieszeni. Przyjrzyjmy się, jak duża część w rzeczywistości jest pochłaniana przez podatki w sposób niezauważalny.

Często nie zdajemy sobie sprawy z rzeczywistej sumy jaką pochłaniają podatki. Większość ludzi zwraca uwagę głównie na podatek dochodowy, zapominając o wielu mniejszych podatkach. Po pierwsze, lwią część podatków pochłania VAT doliczany do towarów, do tego w przypadku niektórych produktów dochodzi jeszcze akcyza, która też jest formą opodatkowania. W tym czasie jeszcze musisz płacić miesięcznie za wynajem mieszkań, opiekę zdrowotną, żywność i koszty transportu, pozostaje więc około 20% na pokrycia wszelkich innych kosztów i cieszenie się życiem.

Doradztwo podatkowe pomoże Ci przyjrzeć się płaconym przez Ciebie podatkom i odzyskać jak największą ich część. Nasi wykwalifikowani doradcy to podatkowi wirtuozi, biegli w wszystkich zagadnieniach prawa podatkowego. Dzięki naszej kancelarii twoje zyski znacznie mogą się zwiększyć w zupełnie legalny sposób. Wśród naszych usług doradczych znajdziesz porady z zakresu:

 • podatku akcyzowego,
 • cen transferowych,
 • podatku dochodowego od osób prawnych oraz od osób fizycznych,
 • podatku od towarów i usług (VAT),
 • usług z zakresu formalności związanych z podatkiem dochodowym od osób fizycznych,
 • należności celnych oraz metody postępowania i opłaty w handlu międzynarodowym,
 • międzynarodowego prawa podatkowego,
 • ubezpieczeń społecznych,
 • postępowanie i sporów w sprawach podatkowych.

Prawdopodobnie, często słyszałeś o ludziach, którzy tracili wszystko przez błędne decyzje urzędników lub przez niewielkie pomyłki w zeznaniach podatkowych. Jeżeli nie jesteś biegły w przepisach, lepiej nie ryzykować i powierzyć problematyczne zagadnienia podatkowe profesjonalistom z doradztwa podatkowego.

Nasza kancelaria z chęcią udzieli Ci pomocy we wszystkich sprawach fiskalnych. Zapewniamy również konsultacje prawne w zakresie prawa bankowego i kredytowego.

Jeśli sen z oczu spędza Ci obliczanie wysokości podatków – zwróć się do nas. Pokażemy Ci, ile możesz zyskać na prawidłowo wypełnionym zeznaniu i pomożemy zredukować do minimum ryzyko błędu w obliczeniach. Nasze usługi nie odbiegają od norm europejskich w doradztwie podatkowym.

Świadczymy także usługę przeglądu podatkowego za konkretny okres. Takich przeglądów dokonuje się, by zweryfikować poprawność złożonych zeznań podatkowych. Wskażemy także błędne obliczenia oraz potencjalne oszczędności. Przegląd ma na celu zbadanie zawartości zeznań podatkowych w taki sposób, jak robią to organy urzędów skarbowych. Dzięki temu nasi klienci będą mogli poprawić zeznania, uwzględnić nasze sugestie i uniknąć nieprzyjemności związanych z prowadzeniem postępowań podatkowych.

Dokonamy także analizy sposobu zarządzania procedurami podatkowymi w firmie lub organizacji. Na jej podstawie ustalimy i doradzimy metody korzystnych procesów wewnętrznych, dzięki którym będzie można usprawnić procedury podatkowe.

W ramach doradztwa podatkowego zapewniamy fachowe porady w razie planowanych fuzji i przejęć. Pomożemy wybrać odpowiednią metodę tego procesu, tak by firma klienta mogła zyskać, a nie stracić.

Wybierane przez nas rozwiązania są bardzo optymalne. Zawsze kierujemy się tylko i wyłącznie interesami naszego Klienta i jego firmy. Skutecznie oceniamy problemy, punktujemy wszystkie możliwe wyjścia z danej sytuacji i dobieramy najbardziej korzystne rozwiązanie.

Specjaliści z zakresu prawa finansowego i podatkowego są profesjonalistami w swojej dziedzinie. Ich zadaniem jest rozwiązani każdego problemu, udzielenie satysfakcjonującej odpowiedzi na każde pytanie. Są zawsze do dyspozycji klientów, gotowi do działania. Jakość ich usług nie pozostawia nic do życzenia. Są w fachowcami fiskalnymi w każdym calu.

Zajmujemy się także reprezentowaniem klientów podczas prowadzonego przeciw nim postępowania podatkowego. Zarówno – przed organami podatkowymi, organami kontroli skarbowej, jaki i przed instytucjami sądowymi I i II instancji. Poprowadzimy takie sprawy do końca, rzetelnie i profesjonalnie, gwarantujemy prowadzenie ich tak, by rozstrzygnięcie było możliwie najbardziej korzystne i satysfakcjonujące dla naszych klientów.

Doradztwo podatkowego łódź to bogata paleta różnych usług związanych z prawem finansowym i fiskalnym. Warto skorzystać z naszych propozycji i prawnych porad i spać spokojnie, nie obawiając się strat i kontroli urzędu skarbowego.